Wina importowane

Wina czerwone i białe

Białe i czerwone wino na tle winogron i beczułki

W zakresie win czerwonych i białych, jak również i trzeciej kategorii tego typu napitków, to jest win różowych, wydziela się mnóstwo rozmaitych gatunków pochodzących z przeróżnych regionów. Niemniej jednak,hurtownia fryzjerska mimo że wszystkie one są bardzo mocno zróżnicowane aromatem i smakiem, dodatkowo okazują się także podzielone na szereg wielorakich podkategorii. Mowa zwłaszcza o podziale na wytrawne, słodkie, półsłodkie i półwytrawne.

ilustracja przedstawia białe i czarne wino na tle beczki
Wina dzielą się też pod kątem dojrzałości owoców, z których są robione. Biorąc ten fakt pod uwagę, można mówić o winach współczesnych czerwonych mocno wytrawnych jakie idealnie nadają się do serwowania posiłków. Pod kątem smaku oraz procesu produkcyjnego można mówić o podziale na wina lodowe, a także botrytyzowane oraz te pochodzące z winorośli z późnego zbioru. Jeszcze co innego to wina dojrzałe, które cechują się równowagą kwasowo-zasadową oraz wysoką jakością i nietuzinkowym aromatem. Dodatkowo, w kategorii win czerwonych znajduje się mnóstwo wielorakich win znakomicie nadających się do dojrzewania w dębinie, co przekłada się na ich lepszy posmak.
Przyda się też wydzielić wina białe w tym wytrawne mające nieco kwiatowy aromat i owocowy posmak. Tak jest chociażby z niemieckimi rieslingami. Do tego, dochodzą również wina wytrawne dobrze zbudowane, czyli te, których proces dojrzewania obejmuje leżakowanie wspa ogrodowe dębinie i tak jest chociażby z białymi burgundami. Dodatkowo, nie zapominajmy też o półwytrawnych winach owocowych i kwiatowych jak chociażby wina z regionu Mozeli, które pochodzą z późnego zbioru.
Artykuł dzięki: Volvo XC70

Dowiedz się więcej o winie z naszych artykułów:

Wino – szlachetny napój alkoholowy

Otrzymywany w ramach procesu fermentacyjnego. Pozyskiwany z zastosowaniem moszczu winogronowego. Tak właśnie w ...

Wino i jego skład

Każdy napój alkoholowy, z samego faktu, iż jest to alkohol, powinien być przede ...

Wino - coś więcej niż tylko alkohol

Wino to szlachetny trunek, który okazuje się być czymś więcej niż napojem alkoholowym. ...

Wina w Polsce

W naszym kraju wina jako napoje szlachetne i trunki wytrawne w większości dotarły ...

Wina stołowe

Mimo tego, że nie ma na dziś dzień żadnej konkretnej klasyfikacji gatunków win ...

Wina musujące

Podział win obejmuje zwłaszcza trzy główne kategorie, a mianowicie wina czerwone, białe oraz ...

Back To Top