Wina importowane

Wina w Polsce

Beczułki z winem

W naszym kraju wina jako napoje szlachetne i trunki wytrawne w większości dotarły prawdopodobnie w okresie rozwoju chrześcijaństwa i jego rozpropagowywania. W głównej mierze miało to miejsce na przełomie czternastego oraz piętnastego stulecia.
Wino zwłaszcza było robionetaśmy aluminiowe przez zakonników, co było charakterystyczne przede wszystkim z tego względu, że takie zwyczaje były typowe w tym okresie dla całego kontynentu europejskiego. W zakresie uprawy winorośli przede wszystkim w naszym kraju trzeba wyróżnić trzynasty wiek oraz czternasty, kiedy to masowo przybywało punktów uprawy tego typu roślinności.

Wina leżakujące w winnicy

Winiarstwo w Polsce rozwinęło się na skalę bardziej szeroką przede wszystkim na przełomie szesnastego oraz siedemnastego stulecia. Winiarstwo to zwłaszcza wyróżniało się mniej sprzyjającym klimatem niż powiedzmy w Portugalii czy też we Włoszech bądź gorącej Hiszpanii. Należy także wspomnieć o tym, że już wtedy modny stał się handel na tyle rozwinięty, że decydowano się na regularny import win zagranicznych, więc te polskie raczej bardziej nabrały rozgłosu pod kątem przede wszystkim regionalnym, lokalnym. Winiarstwo w naszym kraju w pewnym momencie umarło i miało to miejsce w wieku dwudziestym, kiedy to oficjalnie ogłoszono jego ostateczny upadek. W głównej mierze wiązało się to z ustrojem socjalistycznym ówczesnej Polski, co natomiast przełożyło się na całkowite bankructwo branży winiarskiej. Na dziś dzień, mimo, że wino jest chyba najbardziej docenianym i analizowanym rodzajem napitków alkoholowych, a do tego cieszy się aż tak długąWentylatory osiowe i zawiłą historią jego rozwoju, stanowi niezdefiniowany trunek jeśli chodzi o system klasyfikacji win.
Artykuł dzięki:

Dowiedz się więcej o winie z naszych artykułów:

Nalewanie wina typu Syrah

Wino – szlachetny napój alkoholowy

Otrzymywany w ramach procesu fermentacyjnego. Pozyskiwany z zastosowaniem moszczu winogronowego. Tak właśnie w ...
Czytaj całość
Dwa kieliszki wina Shiraz

Wino i jego skład

Każdy napój alkoholowy, z samego faktu, iż jest to alkohol, powinien być przede ...
Czytaj całość
Klasyczne wino stołowe podane z pizzą

Wino - coś więcej niż tylko alkohol

Wino to szlachetny trunek, który okazuje się być czymś więcej niż napojem alkoholowym. ...
Czytaj całość
Beczułki z winem

Wina w Polsce

W naszym kraju wina jako napoje szlachetne i trunki wytrawne w większości dotarły ...
Czytaj całość
Beczki z winem

Wina stołowe

Mimo tego, że nie ma na dziś dzień żadnej konkretnej klasyfikacji gatunków win ...
Czytaj całość
Nalewanie wina musującego do kieliszków

Wina musujące

Podział win obejmuje zwłaszcza trzy główne kategorie, a mianowicie wina czerwone, białe oraz ...
Czytaj całość

Back To Top